Komora hiperbaryczna pomaga w leczeniu:

 

chorób układu nerwowego

(migrena, depresja, Choroba Alzheimera, choroba Parkinsona). Tlenoterapia poprzez dotlenienie komórek nerwowych poprawia odnowę tkanki mózgowej i przyspiesza proces reedukacji psychoruchowej.

 

chorób laryngologicznych

(nagła głuchota idiopatyczna, nagła głuchota po urazie akustycznym)

 

chorób układu krążenia

(niedotlenienie tkanek, miażdżyca, nadciśnienie)

 

chorób układu kostnego

(uraz mięśniowo- szkieletowy, zapalenie, martwica kości)

chorób układu immunologicznego

 

chorób układu pokarmowego

(wspomaganie leczenia nadwagi, anemia, zaburzenia przewodu pokarmowego)

 

zaburzeń układu moczowo – płciowego

(leczenie niepłodności, zaburzeń potencji)

 

chorób układu oddechowego 

(zatrucie tlenkiem węgla, choroba dekompresyjna)

 

schorzeń dermatologicznych

(choroby przewlekłe skóry, łuszczyca, oparzenia, odmrożenia, owrzodzenia, ropnie, grzybice)

 

stopy cukrzycowej

(Stopa cukrzycowa to jedno z najczęstszych powikłań cukrzycy. Charakteryzuje się niedostatecznym ukrwieniem stóp, co zmniejsza ich wrażliwość bólową, utrudnia gojenie się ran i owrzodzeń świadczących o postępującym procesie martwiczym. Osłabieniu ulega struktura kości i stawów. W efekcie prowadzi to do deformacji stopy, co uniemożliwia chodzenie.

Zastosowanie tlenoterapii w leczeniu skojarzonym stopy cukrzycowej doprowadziło u wielu chorych do całkowitego zagojenia się ran lub do znacznej poprawy stanu miejscowego, co zapobiega amputacjom i pozwala na ograniczenie zakresu amputacji)

 

tlenoterapia hiperbaryczna dla sportowców

Korzystają z niej zarówno zawodowi sportowcy, jak również osoby uprawiające sport mniej wyczynowo. Zabiegi w komorze hiperbarycznej gwarantują szybsza regenerację po ciężkim, wysiłkowym treningu, redukują deficyt tlenowy i pozwalają szybciej wrócić do formy po ewentualnej kontuzji. Dzięki terapii zwiększa się ilość molekuł ATP (tzw. paliwa mięśniowego) oraz zanika efekt zakwaszenia mięśni.  Ponadto poprawia się metabolizm i  zmniejsza się poziom odwodnienia organizmu.